top of page
joga pro nezavislost
Kateřina Černá

Prošla mnoha těžšími životními zkušenostmi. Ztrátu jednoho z rodičů, hledání vlastní i pracovní identity v zahraničí, extrémně stresující práci, vyhoření. Jako vysoce citlivá žena (tzv. hypersenzitiviní) intuitivně hledala takový druh práce s tělem a myslí, který by tendenci k zahlcení nejrůznějšími vjemy odpovídal a dokázal poskytnou adekvátní terapii. A jak už to tak bývá - když člověk požádá, tak také dostane - shodou příznivých okolností se setkala se systémem kundaliní jógy.

 

Později, jako členka Healing Arts Center ve Velké Británi, měla možnost uplatnit své výtvarné vzdělání a také díky své schopnosti empatie byla součástí prvních terapeutických sezení, sbírala zkušenosti v prostředí plném emocí. Po návratu do České republiky se začala soustředit na svou profesi oděvní návrhářky vlastní značky K.BANA, která nabízí oblečení z přírodních materiálu inspirované jógou a současně s tím se také věnovala studiu na Mezinárodním učitelském tréninku Kundaliní jógy podle Yogi Bhajan®

Józe, meditaci a terapeutickému přístupu se věnuje již 12 let, v roce 2018, založila projekt Jóga pro nezávislost. Jedním z její hlavních cílů bylo navázat spolupráci s odbornou lékařskou péčí a působit na místech, kde terapeutická jóga může hrát důležitou roli. 

Slova našich klientů:

• „Výborná jóga, moc mi pomáhá v léčbě.“ 

• „Terapeutická jóga je super, naučila jsem se vnímat moje tělo lépe. Díky.“ 

• „Jeden z nejlepších programů v léčebně, chodím sem moc ráda.“ 

• „Pro mě je to něco úžasného, hodně mně to pomáhá jako ven - tilace nepříjemných pocitů.“ 

• „Uvolnění, dokážu lépe soustředit myšlenky, chci si to při - nést ven. Super!

Napsaly o nás

IMG_0855_jpg.jpg

Vzděláni v oblasti jógy:

  • Instruktor Kundaliní jógy 1. a 2. úrovně (Výcvik zahrnuje moduly: Stres a vitalita, Vědomá komunikace, Vědomé vztahy, Učitelé z Německa, USA a Velké Británie)

  • Kundaliní jóga terapeut (roční výcvik, 270 hodin výuky, učitelé z Německa). 

  • Absolventka Sat Nam Rasayan 1. úrovně (meditační technika pro uvolnění bloků na hluboké úrovni mysli, těla a psychiky).

Veronika Alexová PR, fundraising.jpeg
Veronika Alexová

Veronika se od vzniku projektu Jóga pro nezávislost věnovala jeho mediální podpoře, nyní je také autorkou mindfulness textů na jeho facebookovém a instagramovém profilu.

Také ona čerpá z životních zkušeností, které mají s krizovými momenty mnoho společného. Absolvovala mnoho seminářů a workshopů orientovaných na pochopení (a uchopení) vlastních zdrojů, nezbytných pro život samotný i sebe-léčení.

Věnuje se herbalismu, terapeutické práci s rostlinami, jejich biodynamickému pěstování a zpracování. Osobní zkušenosti kombinuje se znalostmi získané studiem na několika zahraničních vzdělávacích institutech.

Tvoří pod osobní značkou @deermedicine.

bottom of page